SVĚT HIP HOPU

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
více na http://remca-best.webovastranka.cz/link
http://www.horrorweb.net
online hip hop radia

Rádio HipHopStage
Rádio HipHopStage online
HipHop, RnB

Rádio Spin 96,2 FM


Rádio Spin 96,2 FM onlineBe In – rádio Spin
HipHop, RnB, Soul, Black music

www.facebook.com/Alacalyakabogadeef

Graffiti slovnik

 

 • BOMB - rychle udělané graffiti
 • CAP - tryska na sprej (fat cap dělá širokou stopu,outline cap tenkou)
 • CAN - plechovka spreje s barvou
 • CREW - skupina 2 a více writerů
 • END TO END - pomalovaný vagon
 • FRESH - nováček mezi profíky
 • GRAFFITI - pochází z italštiny a znamená nápis
 • CHARACTER - nakreslená postava
 • JAM - setkání writerů
 • PANEL - graffiti pod okny vagonů
 • PIECE - jedna graffiti práce
 • PRODUCTION - graffiti která na sebe navazují
 • SKETCH - náčrt,skica..
 • TAG - jednoduchý podpis writera
 • TOY - amatér, začátečník, blbeček
 • WHOLE CAR - je piece přes celý vagon včetně oken
 • WHOLE TRAIN - je zabarvená celá souprava nebo vlak
 • WRITER - sprejer
 • XEROXBOY - to je sprejer, který napodobuje styl druhých
 • ZBOMBIT NĚCO - udělat někde piece nebo tag
 • MÁSELNICE - crew nebo writer známý tím, že svede nebo dělá pouze tagy
 • SÝROVNICE - crew nebo writer známý tím, že dělá jenom legální zdi

styly

TAG STYLE (TAGGING)

Writerův podpis vytvořený vlastním osobitým stylem, kterým se prezentuje na zdích a různých veřejných místech. Jde o nejstarší techniku graffiti. Legendou pak byl již zmíněný TAKI 183. Cílem je popularizovat writerovo jméno pokud možno tak, aby bylo viditelné téměř na každém místě. Ze začátku šlo čistě o pouhý podpis, který se příliš neodlišoval od ostatních. Avšak v dnešní době dokážeme identifikovat writera pouze na základě jeho tagu. Každý má svůj vlastní styl psaní jednotlivých písmen.

THROW-UP

Písmena mají svoje specifické rysy a styl. Význam Throw - upu je v zanechání jasně rozpoznatelného podpisu, který je malovaný.. Throw -up se často používá u bombingu. Proces malování by obvykle neměl trvat déle jak dvě minuty. Proces malování hlavních rysů throw-upu bývá často prováděn jedním tahem. Tvary písmen připomínají bubliny či mraky.

BLOCKBUSTER STYLE

Je dalším krokem ve vývoji graffiti a způsobu malování tvarů písmen. Tento styl se vyznačuje poměrně snadně čtivými písmeny, které jsou kresleny v pravoúhlých či rovnostranných křivkách. Tento styl nenabízí mnoho alternativ pro modelování, a právě proto ho můžeme sledovat v téměř nezměněné formě až dodnes. V této době jde o velmi často používanou techniku, kterou můžeme spatřit na železničních vagónech a autech.

SIMPLE STYLE

Je základní technika a první krok pro začínajícího writera. Vyznačuje se nekomplikovanými tvary písmen. Písmena jsou modelována odděleně, avšak měla by vykazovat rysy a jednotu stylu. Nevyskytují se zde žádné přídavné prvky. Vytvořit si vlastní osobitý styl malování písmen je základním předpokladem a schopností stát se uznávaným writerem. Simple style se často používá při podepsání crew či při psaní delšího textu.

WILD STYLE

Lze charakterizovat za již náročnější techniku. Písmena mají komplikovanější podobu, míchají se mezi sebou v mnoha nezvyklých směrech, což se odvíjí od představivosti writera. Stejně jako v simple style, i zde jsou písmena kompaktní v jednom stylu. Semi wild style je velmi populární styl, protože není časově náročný a samotná kresba je vizuálně velmi efektní a čitelná. Díky tomu se tento styl stal velmi oblíbeným u hip hopové komunity. U wild stylu jsou písmena komplikovanější, sestavení linek je více chaotické, je zde více doplňujících prvků a ozdob, spojení písmen je důmyslnější a tedy méně čitelné. Graffiti ve stylu wild style je někdy složité dešifrovat i pro samotného writera.

COMPLEX STYLE

Navazuje na wild style. Najdeme zde více ozdob, propojení, překrývání obrysů, zrcadlových efektů atd. Tento styl se vyznačuje větší svobodou způsobu malování písmen a nedodržování pravidel zachovávající abecedu.

3D STYLE

Je naprosto odlišný styl. Neobjevují se zde žádné tradiční hlavní rysy a dělení mezi jednotlivými plochami je pomocí. Tato technika je velmi kontroverzní. Někteří writeři 3D považují za vrchol, jiní zase tvrdí, že ti kdo malují 3D nejsou writeři, ale umělci-malíři. Styl vznikl v 90.letech.

OWN STYLE

Styl který se neřadí do tradiční hiearchie graffiti stylů. Do této skupiny se zařazují writeři, kteří se nebojí zařadit nové prvky do té doby nepoznané. Ačkoli někdy vypadá, že graffiti těchto writerů spadá pod určitý konkrétní styl, tyto kresby mají navíc osobité kouzlo, které lze rozpoznat na první pohled. Někdy můžeme mluvit i o tzv. Country style např. Švédsko nebo City style - např. Berlín, Paříž apod.

 abeceda

abecedu sem nedam protože je to moc naročný tak že upnu jen obrazky :)

 

Graffiti filmy

Sprejeři

Ještě než se pro film nadchnou předpokládaní diváci Sprejerů – rozhněvaní mladí muži a ženy s vášní pro graffiti – znovu upozorňuji na sousloví „v bezmála naučné podobě“. Ne, netřeba se bát, že by se snímek pokoušel ostřelovat životní styl sprejerů z nízko položených, zato perfektně opevněných pozic maloměsťáctví. Generační vzpouře Sprejeři celkem fandí. Zpočátku se snímek kloní spíš k mladickému nadšení pro sprejovací výlety, občas doprovázené bujarými večírky s hiphopovou muzikou nebo bezcílným poflakováním. S ubíhajícími minutami je ale stále jasnější, že věčně netrvá ani láska k nočním výpravám za tvorbou graffiti. Obzvlášť když taková sranda hrozí skončit mastnou pokutou nebo vězením. Také proto je původní název snímku Quality of Life (neboli Kvalita života) víc než příhodný. Spor o životní styl mezi otci a jejich syny se totiž převáží na stranu rozumu a dvě podivná slova převzatá z volebního programu politických stran jako by si žádala doplnění o větičku „musí být podpořena poctivou prací". Nezní vám teď český název Sprejeři jako nepěkná snaha vytěžit pozornost z falešně atraktivního názvu?

Nerozluční kamarádi Curtis (scenárista filmu Brian Burnam) a Mikey (Lane Garrison) měli o svých životech jasno. Během dne budou malovat na bílo domky na předměstí San Franciska. V noci pak do svého světa vnesou trochu barvy a vyřádí se na betonových plochách, zdech činžáků i bocích náklaďáků. A přišlo jim, že to takhle by to mělo jít už navždycky. Ruka zákona však má dlouhé prsty a Mikey s Curtisem jsou chyceni při svém nezákonném činu. A odsouzeni. A uvězněni. Týden ve kriminále (s vidinou dalšího roku, pokud by snad porušili podmínku) má na oba přátele zcela opačný dopad. Pro Mikeyho to byl traumatický zážitek, po němž nezbývá než upozadit své umělecké choutky a začít sekat latinu. Curtis se naopak stále hlouběji (a hloupěji) zaplétá do sprejerské komunity, přichází o práci a koketuje s drogami. Existuje pro něj ještě naděje, že se stane stejně jako Mikey „plnohodnotným členem společnosti“, anebo si hodlá definitivně zničit život?

Největší problém se Sprejery mám kvůli jejich zakuklenosti. Je to snímek rádoby provokativní, rádoby rebelantský, rádoby drsný. Ba dokonce rádoby nezávislý. Míněno samozřejmě ideově, nikoli finančně. Po myšlenkové stránce jsou Sprejeři až nečekaně konvenčním titulem. Hlavně nikoho neurazit a nenaštvat. Příběh jednoho z hrdinů je vzorem učebnicově pozitivním, osud druhého naopak odstrašuje. Vše je v tomto filmu tak, jak to má v podobných sociálních dramatech být. Jeden příklad za všechny: scéna krádeže, při které chlapci získávají sprejerské potřeby, doprovází obdobné tituly o společenských vyděděncích už dobrých dvacet let.

Sprejeři navíc nepřekvapí ani po formální stránce. Žádný z typických prvků obdobných snímků nemůže chybět, od neznámých pseudoautentických herců přes rozzuřenou (rozuměj ručně rozkmitanou) digitální kameru až k nepěknému předměstskému prostředí, ještě zoškliveného barevným laděním do šedé a zelenožluté. Sprejeři jsou zkrátka nezávislácký kýč jako když vyšije. Každičká scéna je pevně zasazená do dopředu narýsované mozaiky, překvapivost a hlubší vhled do prostředí ale jaksi scházejí.

Do Evropy se film režiséra Benjamina Morgana dostává v podobě s dvěma scénami pozměněnými oproti verzi, v níž film mohlo spatřit americké publikum. Nejde o cenzurní zásah, důvod k takovému opatření bude prozaičtější – jedná se patrně o pokus zjistit, odkud by snímek distribuovaný výhradně přes DVD nosiče mohl „utíkat“ k nelegálnímu kopírování.

zdroj:kino.tiscali.cz

Video trailer zde

 

 

Gympl

Komedie o studentech, učitelích, rodičích a graffiti

Pedantický fyzikář Milan Šteindler, strnulý češtinář Jiří Schmitzer, jalový tělocvikář Martin Zbrožek, ekologický učitel výtvarky Tomáš Matonoha, mondénní ředitelka školy Eva Holubová a další kantoři dle svých představ formují nebohé studenty na poněkud zkostnatělém gymnáziu. A tak málokoho studium opravdu baví a zajímá.

Petr Tomáš Vorel jr. a Michal Jiří Mádl do školy raději nechodí a když tam náhodou zavítají, tak celé hodiny prospí, neboť po nocích malují graffiti. To je to jediné, co je kromě holek skutečně baví. Nebezpečné výpravy na střechy domů, ilegální pronikání do útrob metra, dramatické lezení na komín… Napětí, riziko dopadení a honičky s policií jsou opravdové, zábavné i kruté. A tak není divu, že se jejich bezradní rodiče Zuzana BydžovskáTomáš HanákJan Kraus Ivana Chýlková věčně stresují a občas se v zájmu dostudování svých nezvedených potomků spojí s profesory.

zdroj:gympl.cz

Video trailer zde

Trailer2 zde
Obrázky z filmu zde

 

Whole train

ATYPFILM, s.r.o. a Agentura FILMÁK uvádějí do českých kin německý film, s příznačným názvem „WHOLETRAIN“, vypráví o čtveřici writerů a jejich životě ve světě graffiti. Přečtěte si detailní informace o tomto snímku.WHOLETRAIN je kino debut Floriana Gaaga který vypráví příběh skupiny čtyř writerů, Davida, Tina, Elyase a Achima, kteří touží poslávě a úctě na sprejerské scéně. Každou noc se potulují po podzemních zastávkách metra, aby za sebou zanechali skvostné výtvory. Když se ve městě objeví nová skupinu sprejerů, vypukne mezi skupinami sprejerská válka, která jejich životy změní navždy.


Život na doraz, život na hranici ilegality, neustálý útěk před zákonem. Přátelství vznikají a zanikají. Heslem je také nespoutaná kreativita a dělaní věcí jen tak, pro potěšení z nich.


WHOLETRAIN je vzrušující a velmi napínavé drama, které poprvé nabízí pohled tajemného vesmíru graffiti scény. Hlavní hrdinové sotva popadají dech, jejich život je někde mezi dvěma světy, každodenní běžný život a jejich existence mezi ostatními writery. Florianu Gaagovi se povedlo vyprávět příběh plný napjatých situací a agrese. Výsledkem je mnohostranný portrét několika povah, jejichž svět ještě nikdy nebyl takto zdokumentován. Jejich kultura zůstává autentická a realistická. Ostrý střih, velkolepá kamera, pulsující soundtrack, výborné herecké obsazení dělají z Wholetrainu filmový zážitek, který byste si neměli nechat ujít.


Zdroj:bigcity.cz

Video trailer:zde

Graffiti legály

Slovenské legály

slovensko

Banská Bystrica

 • Hušták, Beltonka najkrutšia stena na legal w bystrici nachadza sa w centre cestneho prepojenia pri obchodnom centre eutopa
 • Ihrisko Sásová, plocha na maľovanie cca 50m, viditeľná z cesty, ďalších 300m stena v podchode
 • La Lokál, malá stanica Radváň, most, viadukt a garáže pri hlavnej ceste, stena popri rieke Hron, cca 200m
 • Radváň, zvolenská cesta, oproti Hyper Tescu, oporné múry
 • Radváň, nosné piliere mostu
 • ZŠ Radváňska, budova telocvične a mur popri celom ihrisku, cca 200m

Bratislava

 • Stena v areály ZŠ Ivana Bukovčana v Devínskej novej Vsi
 • Rača - Rendez, stena na ihrisku, Sklabinská ulica

Horná Krupá

 • Stena oproti Obecnému v úradu Hornej Krupej (okres Trnava)

Košice

 • Sídlisko KVP, Klimkovičova ulica, oporný múr pod areálom zakladných škôl Janigovej a Čordakovej, cca 200-250m
 • Sídlisko KVP, Klimkovičova ulica, podchod pri OC Iskra, cca 150x5m
 • Sídlisko Ťahanovce, Berlínska ulica, autobusová zastávka, cca 40m
 • Sídlisko Ťahanovce, Aténska ulica, cca 200m
 • Sidlisko Dargovskych hrdinov (Furča), mimoúrovňová križovatka ulíc Trieda arm.gen. Svobodu, Herlianska a Maurerova
Pri všetkých stenách sa treba hlásiť na miestných úradoch prislušných sídlisk, čím skôr tým lepšie. Papier na úrade vystavia na počkanie, maľovanie bez povolenia je ako keby ste malovali ilegál, alebo kontaktujte miestných writaz.

Martin

 • Pri hokejbalovom štadióne a krytej plavárni v centre mesta (ulica L.Novomeského) sa nachadzaju dve na seba nadvadzujuce steny, spolu cca 200 - 250m. Treba sa ohlásiť vopred, policajti robia niekedy zmätky thedeap@gmail.com

Nitra

 • Dražovská (výpadovka na Bratislavu, smerom od kruhového objazdu), cca 100m, výška 3,5m, nemaľovať po bilboardoch, ktoré sa tam nachádzajú, inak hrozí postih
 • Pri stomatologickom centre na Párovciach - garáže
 • Betónový múr pod mostom medzi ul. Mostná a Napervillova

Nové Mesto nad Váhom

 • Pri športovej hale (Street Parku), asi 300 m, možnosť maľovania z oboch strán

Prievidza

 • stena pri fabrike Tatra nábytok, kúsok od žel. stanice
 • plot pri žel. stanici, cca 200m
 • škola Sama Chalúpku, stena je na školskom ihrisku
 • stena pri priemyselnej zóne

Ružindol

 • Plot miestného futbalového štadiónu, Ružindol okres Trnava

Senec

 • Slnečné jazerá Juh v smere od Reci, panelová stena dlha viac než 300m

Trenčín

 • Pod Sokolicami, za MAX centrom, panelovy plot 100 metrovy..
 • Na Sihoti, zakladna skola Sedmicka, treba sa ohlasit..
 • Na moste starom, len zo strany od rieky Vah..
 • Za Gastrocentrom v centre, oporny mur, treba sa ohlasit..
 • Trencianska Tepla, futbalove ihrisko, panelovy plot pri trati..

Trenčianská Teplá

 • Futbalové ihrisko, panelovy plot pri trat

Trnava

 • Protihluková beriéra na Špačínskej ceste, ktorá je opäť legálna
 • Stena na sídlisku Kopanka, vedľa Tesca

Želiezovce

 • Plot miestného štadiónu, Schubertova ulica

Žiar nad Hronom

 • Stena na Svitavskej ulici

Trnava

 • Protihluková beriéra na Špačínskej ceste, ktorá je opäť legálna
 • Stena na sídlisku Kopanka, vedľa Tesca

Želiezovce

 • Plot miestného štadiónu, Schubertova ulica

Žiar nad Hronom

 • Stena na Svitavskej ulici

Ceské legály

http://www.ymcabrno.cekit.cz/files/ic/info/cestovani/mala_cr.gifHlavní město Praha

 • Praha - Barandovský most
 • Praha - Jižák
 • Praha - Modřany, Orionka
 • Praha - Modřany, Na Beranku
 • Praha - Sídliště Petrovice, asi 20m od policejní služebny
 • Praha - Těšnov (jen o víkendu)

Jihomoravský kraj

 • Blansko - ?
 • Brno - Vídeňská (most tram 8)
 • Brno - zeď u firmy Lear (nesmí se přejíždět horní polovina s názvem a logem firmy)
 • Brno - pod radnicí Nové Líšně (ulice Jírova)
 • Brno - podél řeky Svitavy u ulice Životského
 • Brno - Zboku na Salesiánském středisku mládeže (k dispozici i půjčka žebříku). Jinde než na legálu zakázáno malovat!
 • Brno - Zastávka Židovský hřbitov tramvaje č. 8 (k dispozici zeď, v areálu garáží nemalovat).
 • Břeclav - ulice Na Zahradách (asi 500 metrů od nádraží)
 • Bystřice nad Pernštejnem - 100m od vlakového nádraží
  
 • Hodonín - ?
  
 • Znojmo - skatepark na Sokolské ulici
  
 • Znojmo - Kasárna - na rodinném domku nedaleko Skateparku, za Kauflandem a za panelákama
  
 • Znojmo - zeď u Penny Marketu
 • Znojmo - ulice Brněnská - sídliště Dukelská

Jihočeský kraj

 • České Budějovice - Na sídlišti Vltava, za garážema
 • České Budějovice - U Myší díry za benzinkou OMV
 • Český Krumlov - most u domu dětí a mládeže
 • Český Krumlov - čtvrť Mír, průchod u kruhového objezdu
 • Česky krumlov - garaze na proti ambitu
 • Tábor - Zborovská - u zimáku (součást školy)

Královéhradecký kraj

 • Hradec Králové - ?
 • Jaroměř - zeď u parkoviště (bývalé autobusové nádraží, za bývalým kinem)

Karlovarský kraj

 • Karlovy Vary - dětské hřiště na Čertově ostrově
 • Karlovy Vary - zeď u nákupního střediska Tesco

Liberecký kraj

 • Česká Lípa - bariéra u ZŠ na sídlišti Špičák
 • Česká Lípa - podchod, asi 20 metrů od Telecomu (u palackého náměstí)
 • Česká Lípa - betonová podzídka zimního stadionu
 • Česká Lípa - skatepark (možno malovat na všechny kovové překážky)
 • Jilemnice - u tenisu v lese
 • Liberec - ulice Zengerova (u tramvajového depa)
 • Turnov - podjezd pod dálnicí (u stadionu)
 • Turnov - podjezd pod dálnicí (Ohrazenice)

Moravskoslezský kraj

 • Havířov - Oplocení letního kina: zde pouze jednou za rok, v rámci oficiálního jamu
 • Havířov - Oplocení firmy Lukei na Nábřeží: zde zadní strana oplocení, přístupná kdykoliv
 • Havířov - Hall of Fame: zeď u tenisových kurtů, pouze pro pozvané v rámci productions jamů
 • Opava - ulice Hradecká
 • Orlová - na stěně klubu Futura (nemalovat na dveře a okna)
 • Orlová - zadní část jazykové školy. Orlavá 4

Olomoucký kraj

 • Olomouc - u křižovatky ul.Velkomoravská a Schweitzerova k SK8parku
 • Olomouc - Vedle zastávky Vejdovského

Pardubický kraj

 • Chrudim - dvě betonové zdi na sídlišti
 • Chrudim - vlaková zastávka
 • Žamberk - sídliště směrem k hl. vlakovému nádraží

Plzeňský kraj

 • Plzeň - zeď u chodníku mezi ul. Vejprtnická a bytovkami asi 20m od tramvajové zastávky

Středočeský kraj

 • Kladno - zeď u nemocnice, podél trati
 • Kladno - Pražanka
 • Kolín - podchod - u Husova náměstí
 • Kutná Hora - orientační bod je modrý komín. Jeďte přímo k němu a jste tam (u nádraží)
 • Lysá nad Labem - z nádraží stačí jít podél kolejí směrem na Nymburk, nelze minout
 • Mladá Boleslav - sk8 park vedle hřbitova
 • Poděbrady - z hl. náměstí na most na Prahu a před ním dolů po schodišti

Ústecký kraj

 • Chomutov - kousek od hřiště, ulice Dřínovská (objekt starého kina, mega, ptejte se na Evropu)
 • Chomutov - Písečná, mega zeď u Kasu
 • Chomutov - SK8 park za globusem
 • Janov - nachází se u mateřské školky
 • Jirkov - SK8 park
 • Litoměřice - skate park - u Tyršova mostu
 • Litvínov - viadukt v ulici Meziborská, zeď za obchodním střediskem Máj
 • Louny - zeď u autobusového nádraží
 • Mělník - zdi u železniční tratě
 • Most - u zastávky "U Stovek" se malovat už nesmí, naopak se smí malovat pod nemocnicí
 • Rumburk - u-rampy na SK8 hřišti
 • Štětí - zeď u mostu přes Labe
 • Teplice - http://www.teplice.cz/upload/?id=639

Vysočina

 • Jihlava - hřiště na sídlišti (po domluvě se správcem)
 • Třebíč - plot První Brněnské Strojírny (z nádraží po kolejích směr Brno)
 • Třebíč - skatepark pod Lagunou
 • Třebíč - za tiskárnou AMA print (Pražská ulice)

Zlínský kraj

 • Uherské Hradiště - z vlakového nádraží při kolejích směr Staré Město u UH, asi 2km
 • Vsetín - podchod Sychrov (zastřešený podchod pro pěší nedaleko Vsetínského zámku)
 • Vsetín - Luh 3 - opěrná zeď
 • Vsetín - podchod - ulice Krátká
 • Vsetín - podchod - u zimního stadionu Lapač
 • Zlín - vybetonované hřiště u zastávky Sluneční

Graffiti shop

Spreje

MOLOTOW
Molotow premium 600ml:Cena:145Kč
Obrázek “http://www.graffitishop.cz/files/8/mollotow-premium-600ml.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Kupujte zde!!!!!!
Molotow Coversall 2 150ml:
Obrázek “http://www.graffitishop.cz/files/2/molotow-pocket.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Cena:70kč
Kupujte zde!!!!
Molotow Burner zlato/měď 600ml:
Obrázek “http://www.graffitishop.cz/files/e/burner-zlato,cooper-600ml.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Cena:145Kč
Kupujte zde!!!!
Molotow Devil color 600ml:
Obrázek “http://www.graffitishop.cz/files/7/mollotow-devil-color-600ml.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Cena:145Kč
Kupujte zde!!!!!!!

Molotow Burner Chrom 600ml:

Obrázek “http://www.graffitishop.cz/files/f/mol_600-400-pocket.jpg
Cena:145Kč
Kupujte zde!!!!!!!
Molotow XXL clasic Chrom/Zlatá 600ml:
Obrázek “http://www.graffitishop.cz/files/5/molotow-xxl-chrom-cerna.gif”
Cena:145Kč    Kupujte zde!!!!!!!
Molotow Premium 400ml:
Obrázek “http://www.graffitishop.cz/files/2/belton-mollotow-barevny.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Cena:110Kč
  Kupujte zde!!!!!!!!

Sabotaz 80 400ml:(Barva dle vyberu)
http://www.sabotazusa.com/images/myspace/sabotaz_spray_paint_can.jpg
Cena:105Kč
Kupujte zde!!!!Graffiti shop's

Sabotaz:
http://www.sabotaz80.cz/
Prodej sprejů a trysek.

Graffiti shop:
http://www.graffitishop.cz/
Nejlepsi graffiti shop v Čr.
Prodej sprejů,trysek,fixů a obleceni.

Graffiti store:
http://graffitistore.cz/
Good shop.
Prodej sprejů,fixů a obleceni.

TOPlist


remcalek©2009
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one